PĖRKTHIME TĖ AUTORIZUARA  SHQIP  GJERMANISHT

Shėrbimet


Ne mundėsojmė shėrbimin mė cilėsor dhe tė sigurt tė legalizimit tė dokumentave nė Gjermani dhe nė Kosovė nė kohė tė shpejtė dhe me kosto tė ulėt.
Zyra jonė me seli nė Gjermani tani e 15 vite ėshtė aktive nė fushėn e pėrkthimeve me pėrkthyes tė autorizuar nga dhe nė tė gjitha gjuhėt mė tė rėndėsishme botėrore.
 

Pėrveē tjerash ne ju mundėsojmė:


• Pėrkthimin, noterizimin dhe legalizimin tė tė gjitha dokumentave zyrtare nė Gjermani.
• Pėrkthimin, noterizimin dhe legalizimin pėr tė gjitha aktet noteriale dhe prokurat e pėrpiluara nga noterėt gjerman.
• Pėrkthimin, noterizimin dhe legalizimin tė tė gjitha dokumentave zyrtare qė kanė tė bėjnė me Gjendjen Civile nė Gjermani.
• Legalizime tė tė gjitha llojeve tė dokumentave qė kryhen nga Pėrfaqėsitė Diplomatike nė Gjermani, siē janė Konsullatat e Kosovės nė   Gjermani,
• Legalizime nė Ministritė e tjera si dhe Institucionet e implikuara nė Gjermani dhe Kosovė.

 | Kryefaqja  | Shėrbimet  | Pėrkthime me shkrim  | Me gojė  | Lidhje/Turizėm  | Kontakti