PĖRKTHIME TĖ AUTORIZUARA  SHQIP  GJERMANISHT

                   Pėrkthime me gojė

Zyra jonė ka njė pėrvojė shumėvjeēare dhe tė gjerė nė fushėn e pėrkthimeve me gojė. Ne shquhemi pėr profesionalitetin, fleksibilitetin dhe pėrpikėrinė gjatė ushtrimit tė kėtij aktiviteti.
Pėrkthyesit tanė mund tė mbėshteten nė njė pėrvojė tė gjatė tė pėrkthimit qė nga fusha e drejtėsisė e deri tek fushat e diplomacisė, shkencave tė natyrės, mjekėsisė, muzikės dhe teknikės.
Disa nga fushat nė tė cilat shtrihet pėrvoja jonė janė:
Negociata mes ndėrmarrjeve
Shoqėrimi i delegacioneve ekonomike
Procedura gjyqėsore nė tė gjitha instancat (Gjykata civile, penale, administrative, pėr ēėshtje sociale dhe tė punės)
Konferenca ndėrkombėtare me tema juridike, politike dhe ekonomike
Shoqėrimi i delegacioneve politike gjatė kontakteve me institucionet shtetėrore gjermane (qeveria, parlamenti, qeveritė e landeve federale) si dhe me komunat dhe Dhomėn e Tregtisė.
Shoqėrimi i delegacioneve gjatė vizitave nė institucionet evropiane (p.sh. Parlamenti Evropian, Kėshilli i Evropės)
Pėrkthimi me gojė dhe shkrim i takimeve shkencore
Shoqėrimi i ngjarjeve kulturore si dhe asistencė gjatė komunikimit me institucionet komunale dhe shtetėrore.
Pėrkthyesit tanė i zotėrojnė tė gjitha teknikat e mėposhtme tė pėrkthimit me gojė. Ata janė nė dispozicionin tuaj si nė vend ashtu edhe nė telefon.

 

 | Kryefaqja  | Shėrbimet  | Pėrkthime me shkrim  | Me gojė  | Lidhje/Turizėm  | Kontakti