PĖRKTHIME TĖ AUTORIZUARA  SHQIP  GJERMANISHT

              Udhėtime me autobus dhe aeroplan nė Kosovė

              VECTOR  TOURS  STUTTGART   PRISHTINĖ   PRIZREN   ULQIN

Ndėr kompanitė e para turistike private nė Kosovė, me pėrvojė mbi 20 vjeēare, ndėr tri kompanitė e vetme Kosovare anėtare tė “IATA” International Aviation Transport Agency. Kompania e jonė “VECTOR” me seli nė Prizren, Prishtinė – Kosovė si dhe me selitė e saja nė Shtutgart – Gjermani dhe Ulqin – Mal tė Zi i ėshtė kompani e specializuar pėr ofrimin e shėrbimeve tė ndryshme organizative duke u nisur nga transporti rrugor e ajror, konsultime pėr konsumatorėt tanė, organizime tė ndryshme grupore, seminare, udhėtime grupore, pėrgatitje konferencash etj. si dhe aranzhmane tė ndryshme verore e dimėrore etj . Kompania e jonė posedon njė staf me pėrgatitje superiore nė lėmitė profesionale tė turizmit e transportit me mbi 40 tė punėsuar me marrėdhėnie tė pėrhershme pune tė cilėt kanė njė dhe tė vetmin qėllim, i cili ėshtė kėnaqėsia, komfori dhe kursimi I kohės personale tė konsumatorėve tanė tė nderuar.
Ne gjithashtu ofrojmė shėrbime me autobusėt tanė shumė komfor me standarde mė tė larta evropiane nėpėrmjet linjave ndėrkombėtare tė regjistruara pėr nė Maqedoni, Gjermani, Mal tė zi , Kroaci dhe Shqipėri.

Ne gjithashtu ofrojmė shėrbimet e transportit civil dhe ajror me kompanitė mė tė njohura botėrore e evropiane.

Me nderime
Ecc.dip Asllan Karavidaj

Shtutgart                                                                                                          
Tel: +49 711 62032890

Kosovė:
Prishtinė +38138610416
Prizren:   +38129244537

Ulqin
Tel 085 412 236
069 031 914
 

AUTOBUS

         ORARI I UDHĖTIMEVE
                                                                      
   VIA  AUSTRI -  HUNGARI
   VIA  MALI i ZI  - SHQIPĖRI
    Ēdo tė premte nga Gjermania

  09:00 FRANKFURT (HBF) Südseite     
  10:00 MANNHEIM (HBF)                   
  12:00 STUTTGART (Zuffenhausen Bf)   
  13:30 ULM (Raststätte Seligweiler)         
  14:30 AUGSBURG(Oberhausen Nord)     
  15:30  MÜNCHEN (Hackebrücke)

 

 | Kryefaqja  | Shėrbimet  | Pėrkthime me shkrim  | Me gojė  | Lidhje/Turizėm  | Kontakti